SUKI

Suki

*18.10.2011, standard, wheaten blue burmese, solid

Suki jsem objevila úplnou náhodou. Hledala jsem nějakou ne-černou holčičku do party k Ciri a na stránkách chs Z Tazmanie uviděla krásnou světlou potkanku s úžasnýma černýma korálkovitýma očima. Hned jsem si o ni napsala, a až poté zjišťovala, co že je to vlastně za barvu. Na internetu se obrázek takového potkana prakticky nedal najít, a tak jsem tak trochu nevěděla, jak vlastně bude vypadat.

23.11.2011 večer byla hrozná mlha a tma a já s taťkou jsme kdesi u Prahy hledali vesničku zvanou Vykáň. Nakonec jsme ji našli a o pár minut později jsem v rukou poprvé držela potkana. Doma pak musela strávit noc v malé kleci a druhý den se, už s Ciri, přestěhovala do velké. Suki docela trvalo, než se odvážila prolézt celou klec, ale nakonec se i ona otrkala a přestěhovala se do kostky k Ciri.

Suki je klidná, vše si dvakrát rozmyslí, jídlo si bere s výrazem "opravdu mě nechceš otrávit?". V životě jsem ji neviděla, že by oběhla pokoj, vždy se drží u postele. Nicméně Suki je alfa klece, která se o všechny stará. Vždyť, kdo by roztrhal hamak a vystlal jím sputnik, aby se jim dobře spalo, když ne ona? Suki se vždy stará o nově příchozí do smečky, ale pokud se nechtějí podřídit, neváhá jím ukázat, kdo je tady šéf (Zafinčino a Nalinčino ucho potvrdí).

V prosinci 2013 Suki hrozně zhubla a přestala lézt do pater. Ještě měsíc jsem ji každý den krmila z ruky, ale nakonec mi stejně nezbylo než ji nechat uspat :-(.

FOTOGALERIE


© Vendula Zíková 2014