PÉČE V NAŠÍ CHS

Bydlení

Doma vyráběná klec
80 x 60 x 85 cm

Tahle klec byla původně určená pro papoušky, později byla odložena na půdu, kde jsem ji na podzim 2011 objevila a určila jako vhodnou na chov potkanů :-). Problém byl, že byla větší než díra pro žebřík na půdu a aby se dostala dolů, musela by se rozložit a dole zase složit, což taťka odmítl udělat. Nicméně po přeměření jsem zjistila, že do okna by se vešla... Moje touha po potkanech byla velká a tak jsem klec přivázala na provaz a sputila oknem. Dopadlo to dobře a holky si v kleci bydlely další rok a čtvrt. Zadní stěnu původně tvořila překližka, ale rychle nasákla močí a tak jsme ji nahradili linoleem. Doteď nechápu, jak tam mohlo vydržet tři čtvrtě roku, ale nakonec došlo k nevyhnutelnému a holky lino totálně rozkousaly. Rozhodla jsem se klec tedy nahradit novou, ale mám v plánu zadní stěnu potřetí předělat - tentokrát tam dám pletivo a klec snad bude ještě fungovat. Momentálně klec slouží v pouze v nouzových případech.

Furet XL
80 x 75 x 85 cm

V lednu 2013 jsem se rozhodla pořídit novou klec. Nechtěla jsem nic menšího než byla stará a vzhledem k tomu, že Furet XL byla na Zoohitu zrovna ve slevě, padl výběr na ni. S klecí jsem spokojená, je prostorná, což tedy zároveň znamená, že se s ní špatně manipuluje, ale co bych pro potkany neudělala :-). Jediná věc, která mě štve je zvýšený okraj dna, který se holkám dobře hlodá, takže už v něm udělaly několik děr. Mám ale plán co s tím, napíšu sem pak jak to dopadlo :-).

Furet Plus
80 x 50 x 70 cm

Když jsem začala studovat v Brně, přestěhovala jsem si tam Furet XL, v Jičíně měly holky nějaký čas starou dřevěnou klec, ale nakonec jsem se rozhodla jim pořídit ještě jednu pořádnou, protože prostě dřevená klec pro potkany moc ideální není. Volba padla na Furet Plus, je sice trochu menší, ale má otvírací celý vršek a velká dvířka, takže se dobře uklízí.

Klec Ema
58 x 32 x 41 cm

V červnu 2014 jsem pořídila další klec, primárně je na odchov miminek, ale hodí se i další účely. Chtěla jsem pokud možno klec skládací, protože bude potřeba jen občas, a spíš menší, aby nezabírala místo. Ema tyto požadavky dokonale splňuje.

Přepravky

Twister
29 x 19 x 18cm

Přepravka Twister je malá, takže ji používám jen když si jedu pro jedno potkaní miminko. Na druhou stranu je to i výhoda, protože je skladnější.


Trixie Mini Capri
40 x 22 x 30cm

Klasika, jedna z nejlepších přepravek. Mám červenou a zelenou.Zateplení na přepravky

Na obě přepravky mám zateplení, které jsem si ušila. Na malou přepravku z deky a na velkou z mikiny a šusťákových kalhot :-).

© Vendula Zíková 2014