NALI

Bebešina Nyala

*5.10.2012, dumbo, fawn, solid

Na podzim 2012 jsem měla v plánu rozšířit potkanní smečku o čtvrtou členku. Měla být buď v barvě BES nebo fawn, s ušima dumbo a srstí standard. No a když jsem na stránkách chs Bebecha uviděla, že se jim narodila oranžová miminka navíc s dumbo oušky, bylo jasno. Rodiče sice trochu vzdorovali, ale marně :-)

Nali jsem si stejně jako Zafi vyzvedávala na výstavě, tentokrát šlo o Podzimní výstavu. Cesta byla ještě dobrodružnější, protože jsem musela jet metrem, přestoupit, znovu metrem a pak ještě autobusem. Ale povedlo se. Chovatelka mi ukázala dvě dumbo fawn holčičky a řekla, ať si vyberu. No, musím uznat, že mi přišly obě stejné :-). Ale jednu jsem si vybrala a tak se moje smečka na delší dobu stala čtyřčlennou.

Tentokrát seznamování neproběhlo tak hladce. Holky jí sice nic nedělaly, ale nevšímaly si jí a tak mi přišla tak trochu opuštěná. Suki se jí nakonec zželelo a začala si jí všímat, což ale naštvalo Zafi a tak se více kamarádila s Ciri. Což se zase moc nelíbilo Ciri :-). Ale nakonec se to urovnalo, akorát jí některá z holek asi po týdnu ošklivě natrhla ucho. Bohužel to úplně nesrostlo.

Nevím jestli jsem se Nali věnovala méně než ostatním holkám, fakt ale je, že lidi moc nemusí. Dokonce bych řekla, že hlazení úplně nesnáší. Když ji pohladím, tak hned uteče. Nicméně když mám holky puštěné, tak nemá problém ke mě přiběhnout a běhat po mě. Jen ji nesmím hladit. Nali je potkan spíš na koukání. Je to ale divoška, nevím jestli to odkoukala od Ciri nebo na to přišla sama, ale také umí vylézt na stůl. Nalinka je prostě moje krásná, ale nekontaktní holčička. Podle chovatelky je ale její ségra, která zůstala doma, podobná.

Po druhém roce Nali vyrostlo několik nádorů, po konzultaci s veterináři jsem se rozhodla je neoperovat, Nali je vůbec neřešila a ještě skoro půl roku s nimi spokojeně žila, nakonec ale hodně narostly a celkově ji vyčerpávaly, takže pro ni už bylo lepší ji nechat uspat :-(

FOTOGALERIE


© Vendula Zíková 2014